O nas
eMocJa – nazwa gabinetu nie bez przyczyny jest taka. Uważamy, że każdy ma moc, siłę w sobie – może nie od razu ją dostrzega lub w nią wierzy, ale ona jest. Czasami trudność polega na tym, by na nowo ją odnaleźć. Jesteśmy grupą specjalistów, których połączyła pasja do psycholgii i nauk pokrewnych oraz chęć do współtowarzyszenia w drodze innym, by odkrywali własną siłe i moc w pokonywaniu wszelkich przeciwności. Motto, które nam przyświeca brzmi „nie jesteś sama, nie jesteś sam”.
Służymy wsparciem i pomocą dla dzieci i młodzieży z rożnymi trudnościami (emocjonalnymi, edukacyjnymi, społecznymi, tożsamościowymi). Swoją pomocą obejmujemy również rodziców, oni też potrzebują autentycznego wysłuchania i zrozumienia a ponadto chcemy ich wyposażyć w wiedzę i umiejętności by lepiej rozumieli i wspierali swoje dzieci i nastolatków. Tylko wspólne „bycie” w trudności i wspólne odkrywanie siebie nawzajem oraz dróg rozwiazania daje szanse na szczęśliwe i dobre życie rodzinne.
Zajmujemy się wsparciem psychologicznym, profilaktyką, diagnostyką i pomocą psychologiczno – pedagogiczną
Działamy w obszarze:
wspomagania rozwoju dziecka i rodziny w jego rozmaitych sferach: edukacyjnych, emocjonalnych , społecznych;
zapobiegania problemom w funkcjonowaniu rodziny;
dotarcia i dostrzegania przyczyn problemów dziecka i rodziny poprzez właściwą diagnozę, a następnie podjęcia odpowiednich form terapii, zajęć prowadzonych we współpracy z rodzicami;
wsparcia rodziców, prawnych opiekunów w trudnych życiowych sytuacjach;
edukacji w formie orgnizowania warsztatów i szkoleń;
specjalistycznej terapii Easybiofeedback – wykorzystującej najnowsze osiągnięcia nauki.
eMocJa
Gabinet psychologiczno – pedagogiczny

Agnieszka Przybylska
Od ponad 23-lat zajmuje się pomocą psycholgiczno – pedagogiczną w szkołach na Mazurach, gdzie mieszka i pracuje. Krakowianka z pochodzenia, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Cały czas dokształcająca się, podążająca za prężnie rozwijającą się psychologią i naukami pokrewnymi. Ambitna i zmotywowana do nowych przedsięwzięć a ponadto skrupulatna i pracowita. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z terapii pedagogicznej, z psychotraumatologii a ostanio również zdobyła uprawnienia trenera easybiofeedbacku.
Swoje pierwsze doświadczenia zdobyła jeszcze na studiach, pracując od drugiego roku w świetlicy terapeutycznej „Saltrom – salezjański ruch troski o młodzież „ na krakowskich Dąbnikach. Opiekowała się dziećmi i młodzieżą potrzebujacą wsparcia, rozmowy, bezpiecznej przestrzeni. Po studiach rozpoczęła pracę w świetlicy w Zespołe Szkól Integracyjnych w Krakowie, gdzie zdobywała kolejne umiejętności w pracy z dziećmi o specyficznych potrzebach edukacyjnych. W międzyczasie wyprowadziła się z mężem na Mazury i rozpoczęła pracę w świetlicy środowiskowo – terapeutycznej w Szkole w Stębarku. Po roku pracy objęła stanowisko pedagoga szkolnego w gminie w szkole podstawowej w Dąbrównie, tworząc podawaliny tej formy pracy. Pracowała ponadto jako pedagog szkolny w szkołach w Marwałdzie i Elgnowie. W latach 2002/2003 pracowała jako nauczyciel komunikacji interpersonalnej w Liceum dla dorosłych w Saminie. Ponadto przez 12 lat była czynnym członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z ramienia szkoły i zdobytej specjalizacji – resocjalizacji. Następstwem pracy w ramach GKRPA było stworzenie świetlicy terapeutyczno – środowiskowej w Dąbrównie, gdzie Agnieszka Przybylska pracowała jako socjoterapeuta, wspierając prawidłowy rozwój emocjonalno – społeczny dzieci i nastolatkow, dbając o ich zdrowie psychiczne. Po kilku latachobjęła funkcje Pełnomocnika Wójta ds. Rozwiązywania Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych, cały czas jednocześnie pracując w kilku szkołach. Zadania w ramach Pełnomocnika pełniła kilka lat, zdobywając i poszerzając wiedzę i umiejętności w obszrze uzaleznień i wspóluzależnienia. Z jej inicjatywy powstał Punkt Diagnstyczno – Konsultacyjny dla dorosłych, mieszkańców gminy, gdzie udało się zatrudnić psychologa uzależnień i terapeutę uzależnień. Punkt w ramach dyżuru działa do dziś.
Aktywnie i nieustająco zajmuje się w pomocą psychologiczno – pedagogiczną oraz zdobywa kolejne umiejętności w pracy diagnostycznej biorąc udział w licznych szkoleniach ukierunkowanych na proces diagnostyczny. Pasją i kierunkiem którym się ostanio interesuje jest praca mózgu i możliwości wykorzystania metody easybiofeedback w pracy z dorosłymi mającymi problemy ze skupieniem się, pamięcią np. po covid lub innych chorobach a także z dziećmi nadpobudliwymi, mających trudności z koncentracją uwagi, problemami w nauce o innym podłożu.
Poza pracą, którą lubi, interesuje się światem, lubi podróże nieoczywiste, wymagające wysiłku i pełnego zaangażowania. Kocha poznawać ludzi ich kulturę, odkrywać miejsca niedostępne. Lubi też wracać do znanch miejsc, by odkryć nowe w nich rzeczy oraz obserwować zaistniałe zmiany.

Zofia Przybylska
Ponad 30 – letnie doświadczenie w pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Ma 74 lata. Jest żoną, matką i babcią. Z wykształcenia i zamiłowania psycholog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego . Doświadczenie praktyczne – to 30 lat pracy wychowawczej z dziećmi i modzieżą w harcerstwie. Jej pierwsza pracą zawodowa to pedagog w świetlicy szkolnej a następnie psycholog – diagnosta w dziale przedszkolnym i szkolnym w Poradni Wychowawczo- Zawodowej (odpowiednik dzisiejszej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej) w Krakowie. Równocześnie prowadziła Zespół Orzekający ds. pomocy dzieciom specjalnej troski, była inicjatorką pierwszej w kraju świetlicy socjotrapeutycznej przy Domu Dziecka. Dodatkowo przez dobrych parę lat była dyrektorem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Krakowie ,Nowa Huta.
Po 20 latach wyżej wymienionej aktywności zmieniła plan na życie i wyjechała z rodziną na Mazury. Zamieszkała na wsi, gdzie połączyła swoje zamiłowanie do aktywności sportowych – jazda konna, żeglarstwo, wyjazdy na narty – z psychologią. Pracowała w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ostródzie w dziale poradnictwa zawodowego aż do przejścia na emeryturę. Dodatkowo prowadziła wsparcie psycholgiczne w ramach prywatnego gabinetu.
Po przejściu na emeryturę współpracowała z Liceum Ogólnokształcącym w Saminie i Gimnazjum w Stębarku w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej oraz realizacji programów profilaktycznych.
W dalszym ciągu stara się aktywnie żyć: czyta dużo; kocha ksiażki, lubi zbierać grzyby, organizować i uczestniczyć w tematycznych imprezach i uroczystościach. Szczególne zainteresowania dotyczą literatury biograficznej i tematyki wysokogórskiej oraz „końskiej”.
Uwielbiam żeglować i wyjedżać w góry, co roku stara się wraz z mężem być w polskich górach, by zobaczyć krokusy w pełnej okazałości i doświadczyć mocy natury.
Wszystko to pozwala Jej przeżywać wielkie emocje, realizować swoje potrzeby kontaktu z ludźmi i chęć niesienia im pomocy. W gabinecie eMocJa – będzie opiekunem merytorycznym i konsultantem, pozwoli Jej to nadal być blisko swojej pasji jaką jest psychologia.
Gabinet „eMocJa” dzięki wsparciu Zofii Przybylskiej zyskuje opiekę doświadczonego psychologa-diagnosty.

Mariola Niedoba
Ukończyła psychologie na Uniwersytecie Wrocławskim . Skoncentrowana na pracy z rodziną oraz osobami doznającymi przemocy i dziećmi wykorzystywanymi seksualnie. Przez dwadzieścia lat powoływana w charakterze biegłego sądowego. Z doświadczeniem w diagnozowaniu problemów dzieci i młodzieży. Cały czas ciekawa ludzi i świata. Uwielbia podrózę, jazdę na rowerze , wyprawy górskie i długie spacery nad morzem poza sezonem. Miłośniczka współczesnej polskiej literatury.
W gabinecie eMocJa – będzie zajmowac się wsparciem merytorycznym, konsultacjami psychologicznymi oraz terapią dzieci wykorzystywanych seksualnie.
Ponadto psycholog Mariola Niedoba jest autorką programu profilaktycznego „Fajny pomysł” skierowananego do dzieci i młodzieży szkolnej. Gabinet eMocJa obejmie patronat na programem i wspólnie z psychologiem będzie promował „Fajny pomysł” organizując szkolenia dla realizatorów oraz zabezpieczać we wszystkie potrzebne materiały i certyfikaty.